Zdolne dzieci – jak można zagospodarować im wolny czas?

Gdy nie mamy pojęcia, w jaki sposób zapełnić wolne godziny sobie i naszym pociechom możemy zawsze wziąć pod uwagę Internet. W sieci poza zabijaniem czasu przeglądając bzdurne strony można też znaleźć rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Ale jak wiemy nie ma nic za free. Dostaniemy nagrodę, jeśli sami coś ciekawego zaproponujemy. W sieci jest pełno interesujących konkursów.

poprzebierane dzieci

Autor: davitydave
Źródło: http://www.flickr.com
Konkursy online pozwalają nam wręcz w ostatniej chwili wysłać odpowiedź. Nie trzeba kupować znaczka pocztowego, ani wysyłać listu, potrzebny jest nam mail lub zalogowanie się na konkursowej stronie. Całość zajmuje kilka lub kilkanaście minut. Są portale dla dzieci dedykowane maluchom i są te dla osób którzy są pełnoletni. Musimy dobrze poszperać. A co ważne nagrody w takich konkursach są rzeczywiście ciekawe i cenne. Dość często również osoby, które nie zostały wyróżnione dostają upominek gwarantowany, czyli prawie za każdym razem coś dostaniemy.

Samodzielnie zrobione

Drogie Mamy, odpoczywamy!

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci

Kiedyś nasze babki robiły nam drobiazgi do zabawy. Dawniej najzwyklejsze krzesło i poducha stawało się idealną bazą do ukrycia, a fragment niepotrzebnego kartonu był kamerą.

Przestudiuj więcej szczegółów – one rzucą całkowicie nowe światło na rozpatrywaną w umieszczonym tu poście. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Teraz dzieciaki muszą mieć najnowszy model telefonu i laptop z najnowszymi grami żeby mieli co robić. Ale rzeczywistość jest taka, że zależne jest to od tego w jaki sposób dzieci są wychowywane. Owszem nie można dzieci odsuwać od dzisiejszej techniki, ale można od najmłodszych lat rozwijać ich wyobraźnię. Jeśli chcielibyśmy żeby nasze pociechy zainteresowały się tym, co jest wokół nich wystarczy, że postanowimy stworzyć dla nich coś własnoręcznie.

Ci, którzy stwierdzą, że nie potrafią muszą zajrzeć do sieci i znaleźć coś w stylu: zrób to sam dla dzieci. Czasem starczy jakieś fajne zwierzątko z papieru, a innym razem wystarczy kawałek filcu udający tulipana. Przez, takie działania dziecko zacznie rozumieć, że nawet kawałek papieru może być świetną zabawką. A przy robieniu ręcznie razem z nami wielu rzeczy będzie świetnie rozwijało swą koordynację psycho-ruchową. Dlatego zamiast znajdować dziecku kolejną zabawkę, którą po chwili rzuci w kąt, zróbmy dla dziecka coś własnoręcznie. Skoro nasze dziecko może robić dla nas śliczne laurki to i my spróbujmy zrobić coś dla naszego dzieciaka.