Mniej typowe sposoby promocji różnych produktów czyli jakim sposobem promocyjne loterie mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży.

Programy lojalnościowe to nadzwyczaj dobry oraz skuteczny sposób na zainteresowanie i przyciągnięcie Klientów. Pewnie nie raz spotkaliśmy się z przeróżnymi rodzajami programów lojalnościowych. Projekty lojalnościowe nie tylko pozwalają na przyciągnięcie nowych Kontrahentów, lecz także na ich zatrzymanie. Interesujące programy lojalnościowe sprawią, iż Kontrahent entuzjastyczniej będzie korzystał z usług konkretnej firmy, oraz także rzadziej sięgnie do usług konkurencji.

kupony promocyjne

Autor: Carol Pyles
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy dodatkową opcją jest na przykład wymyślenie jakiegoś hasła reklamowego czy ciekawego opisu, i wtedy w miejsce losowania członkowie komisji wybiorą najciekawsze prace. Takie loterie promocyjne cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zwłaszcza jeżeli nagrody są atrakcyjne, a do wzięcia udziału nie trzeba będzie dużo zrobić. W niektórych loteriach wystarczy nawet jeden zakup, czasami potrzebne będzie kilka, ale to z reguły nie powinno stanowić dużego problemu dla kupujących. Szczególnie jeśli produkty objęte loterią i tak są przez nich używane na co dzień. Aby taką loterię zorganizować trzeba spełnić szereg warunków. Po pierwsze jeśli wygraną będzie nagroda pieniężna lub rzeczowa, to należy otrzymać zezwolenie dyrektora izby celnej. Przed złożeniem wniosku trzeba opracować i przekazać regulamin loterii, który musi być równocześnie ogólnie dostępny dla wszystkich uczestników.

Czy sądzisz, że istnieje potrzeba jeszcze jednego sprawdzenia umieszczonych w tym tekście wiadomości? Jeśli tak, to kliknij tu i zweryfikuj witrynę (http://procleaner.pl/czyszczenie-suchym-lodem/).

Programy lojalnościowe dla klientów są niezwykle rozliczne. Na ogół Klienci zdołają liczyć na rozmaite zniżki, rabaty albo też zbieranie punktów, które później wymienianie są na atrakcyjne nagrody. Na programy lojalnościowe częstokroć możemy natknąć się w sklepach, w szczególności marketach i supermarketach. Nieraz oferują one karty stałego Kontrahenta, na jakie zdołamy zbierać punkty i później wymieniać je na nagrody czy robić za nie dodatkowe zakupy. W ramach programów lojalnościowych nierzadko aranżowane są również loterie online, które również przyciągają Klientów.

loteria

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Wniosek musi zawierać także informację o czasie i obszarze obowiązywania loterii, wszystkich gwarancjach na wypłacane nagrody i komplet danych osobowych osób nią zarządzających. Po opracowaniu powyższych dokumentów można przedłożyć wniosek dyrektorowi celnej izby, a kiedy dostanie się zgodę, to można zacząć działać. Często do organizacji loterii wynajmowane są firmy, jakie profesjonalnie się tym zajmują. Wtedy taka zatrudniona agencja marketingowa (np.: ) będzie się zajmować wszystkimi technicznymi sprawami jakie się wiążą z takim projektem. Obecnie większość takich loterii ma dobre wsparcie informatyczne, dzięki czemu zarządzanie całością jest bardzo szybkie i łatwe.