Karnety na każdą okazję

Czas zbliżających się świąt jest czasem coraz większej aktywności na poczcie. Przedświąteczny ruch najłatwiej zauważyć zwłaszcza wśród ludzi pokolenia naszych babć i dziadków, którzy nie korzystają z nowoczesnych mediów. Ślą oni bowiem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Zazwyczaj wydaje nam się to przestarzałe, tradycyjne, proste i kiczowate, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Nawyki starszych osób często wydają się nam irytujące, psują nam plany swoją staroświeckością, powolnością. A może jednak warto się zastanowić nad dobrymi stronami wierności tradycji i staroświeckości?

Jedną z nich jest otrzymanie z okazji swojego święta pięknej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Czy nie jest przyjemnie przyjście do domu po trudnym dniu pracy i zobaczenie w skrzynce pocztowej potwierdzenia tego, że jesteśmy komuś bliscy w postaci kartki urodzinowej? Może czasem najważniejsze są słowa, ale, szczególnie gdy nie możemy być w danej chwili blisko z kimś ważnym, to jeden z najprościej dostrzegalnych dowodów, że ktoś chciał sprawić nam przyjemność i wciąż o nas pamięta. Gdy, jak wiele ludzi w dzisiejszych czasach, emigrujemy za pracą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od kochającej rodziny, czy może być coś piękniejszego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś może pokusić się o stwierdzenie, że to dalej zbyt tradycyjne i staroświeckie, a do tego przepełnione ckliwością, ale okazałby się ignorantem. Zwykły spacer na pocztę udowodni mu, że prawda jest inna. Nie mówiąc już o księgarniach, czy utrzymanych w specjalnym stylu sklepach papierniczych. Do wyboru mamy tam nie tylko piękne kartki ślubne, czy pięknie malowane kartki bożonarodzeniowe, ale są też różne inne, w tym kartki ręcznie robione. Nie muszą być zwykłe. Są przeróżne: z rodzaju absurdalnych, śmiesznych, czy oparte na reprodukcjach dzieł znanych artystów. Słowem: do wyboru, do koloru. Może więc warto zastanowić się nad tymi, o których ostatnio zapomnieliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do odnowienia znajomości z nimi.

Zainteresował Cię wpis artykuł?! To przejdź do oferty stół drewniany warszawa, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.