Każda matka musi zaufać własnej intuicji. Przecież natura ofiarowała nam ten dar, trzeba go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama jest świadoma tego, że jej pociecha powinna być najszczęśliwsza na świecie. Od tego nie ma wyjątków. Co to właściwie oznacza? Na poziomie życia codziennego nikt nie wątpi w to, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś wyjątkowo silnego i niezwykłego, co trudno opisać słowami. Szczęśliwe dzieciństwo to kochająca rodzina, której przedstawicielką jest matka, to ona przecież nosiła dziecko pod sercem.

Podobnie wygląda to jak z naturą, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Możemy się zresztą wiele nauczyć od zwierząt i ich zachowań. Nie bez powodu zaleca się, żeby w czasie ciąży nie czytać zbyt wiele poradników o tym, jak wychowywać dziecko – kocyk z imieniem i data urodzenia, co mu dawać jeść, a co nie, i tak dalej. Oczywiście wiedza jest niezbędna, ale z umiarem. Zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? To się nazywa po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo wie o tym każda matka, jak najlepiej zająć się własnym dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, którą można okazać na wiele sposobów. Najważniejsze to zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Nasze dziecko musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To bardzo ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko wychowane w trudnym środowisku, może być odmienne w przyszłości od innych ludzi. Bezpieczeństwo to jednakowoż pełny spokój i komfort, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (link) lub stacjonarnego, to właściwe wybieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać też o tym, że nie wolno w lecie przegrzewać dzieci, a w zimę należy pamiętać, żeby dziecko miało zawsze zapewnione odpowiednie ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się przede wszystkim dobra jakość. Poza tym możemy otrzymać je jako podarunek na święta.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – rodzeństwem, ojcem, babcią i dziadkiem. W domu świetnie się też sprawdzają zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie wykazuje większą troskę o środowisko i właśnie o zwierzęta.