Aranżujemy wygodny przedpokój

Gdy urządzamy mieszkanie, zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na pomieszczeniach, gdzie spędzamy dużo czasu. W każdym razie tak myślimy. Najistotniejsza rzecz jasna jest kuchnia oraz łazienka, bo w końcu musimy mieć na czym ugotować jedzenie i umyć się po pracy. Później zabieramy się za kolejne wnętrza, w zależności od tego, ile ich mamy. Co raz częściej mnóstwo uwagi poświęcamy także naszemu tarasowi. Pragniemy, aby też tam było pięknie i przytulnie. Zwykle najmniejszą uwagę poświęcamy korytarzowi. A przecież codziennie przechodzimy nim mnóstwo razy. Może trzeba przy kolejnym remoncie zatroszczyć się i o niego?

półki i wieszaki

Autor: Kuchniox
Źródło: Kuchniox

Korytarz to pierwsze miejsce w naszym mieszkaniu, które podziwiają nasi goście. To nasza prawdziwa wizytówka, stąd też należy dołożyć wszelkich starań, aby dobrze reprezentował nasz dom. Najczęściej umieszczamy w tym miejscu szafkę na buty i wieszaki na kurtki. I na tym się kończy jego aranżacja. Istnieje jednak wiele rozwiązań, by uatrakcyjnić również tę, z pozoru mało ważną, przestrzeń w naszym mieszkaniu.

Aranżacja jest uzależniona od tego, jaki duży mamy korytarz. Rzecz jasna, nie potrzebne nam tutaj są nie wiadomo jakie meble (do nabycia pod tym linkiem), ale jest kilka przedmiotów, które muszą się znajdować w takim pomieszczeniu. W pierwszej kolejności, w przedpokoju ściągamy nasze obuwie, dlatego musi tu pomieścić się dowolna szafka lub stojak na buty. W marketach jesteśmy w stanie znaleźć duży wybór tego typu mebli. Kolejnym istotnym elementem jest wieszak na kurtki. Można wybrać ścienny albo umieścić stojący drewniany staromodny wieszak, który bez wątpienia zrobi wielkie wrażenie. Nie zapominajmy o lustrze. Przecież, kiedy wychodzimy z domu, warto rzucić na siebie okiem, czy wszystko jest w porządku.

Jeśli miejsce nam na to pozwala, możemy również pomyśleć o stoliczku albo niewielkiej komodzie. Taki mebel z pewnością okaże się przydatny w przedpokoju. Możemy tam umieścić telefon lub notes z ważnymi adresami. Zazwyczaj można nabyć taki stolik w komplecie z krzesłem. Świetnie prezentują się zestawy rattanowe.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie parkiet wrocław, którą tutaj znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Warto również umieścić tam stylową lampkę i wazon z kwiatami.