Kilka słów o modzie

Nadchodzą pogodniejsze dzionki, a wraz z nimi wietrzenie waszych szaf. Trzeba po długich zimowych miesiącach przeszukać jej wnętrze i uaktualnić. Zakopujemy głęboko duże swetrzyska, babcine rajstopy i wełniane spódnice. Drugi kwartał roku to czas, kiedy panują na wybiegach i na deptakach sukienki.

A jest ich mnóstwo. Do kupienia mamy wymyślne projekty oraz printy. Każdy sklep asos pokazuje nam najnowsze zbiory odzieży. Można zatem do woli przebierać. Sukienka asos to, obok karminowych ust i szpilek, znak kobiecości. Dlatego wiele pań kupuje projekty, które zaznaczają kobiece wdzięki. Są to wzory z wcięciem w talii i przylegające. Właściwa długość to przed kolano, ale gdy mamy szczupłą sylwetkę i długie nogi można pomyśleć o krótką spódniczkę. Kochamy również jeździć w sukienkach do pracy. W tej sytuacji ta długość chyba odpada. Również góra powinna być zabudowana, a zatem obnażające dekolty muszą poczekać na inną sposobność.

Zazwyczaj także ich kolor jest stonowany. Takie zasady dotyczą pracownic urzędów, renomowanych firm, czy instytucji. Jeżeli pracujemy w branży artystycznej to odrobina szaleństwa także w stroju jest zawsze dobrze postrzegana. W ostatnich latach cieszyliśmy się renesansem lat 50. i 60. w modzie.

Autor: Every Nature

W tym czasie na ulicach oraz w sklepowych witrynach zjawiły się szerokie suknie z czarującą haleczką. To bardzo kobiecy wzór, który zaznacza talię. Ta kreacja będzie idealna dla wszystkich pań, które mają problemy z biodrami lub szerokimi udami. Zaraz potem przyszedł moment na sukienki w kształcie trapezu, niezwykle ascetyczne w formie, ale nierzadko z ciekawym wzorem. To ukłon w stronę lat 70., kiedy panowały te fasony. Taka kreacja pomoże nam schować odstający brzuszek. Jeśli mamy idealne plecy możemy się nimi pochwalić wybierając sukienkę z odkrytym tyłem. Bardzo wdzięczne są kreacje odcinane pod biustem, tzw. józefinki. Ten model często wybierają panie w ciąży- nie tylko ukrywają brzuszek, ale również są bardzo wygodne, przewiewne i nie krępują ruchów. Wysokie panie będą się pięknie prezentowały w długich sukniach. Mogą sobie na nie pozwolić także niskie kobiety, pod warunkiem, że mają nienaganną figurę.