Designerskie lampy

Macie przed oczyma spływający ze wzgórza kaskadami dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Opisuje go tylko jedno słowo: niesamowity. Cztery sypialnie, wielkie patio, olbrzymi basen oraz widok na ocean.

Wielu z nas trudno było uwierzyć, że owe wnętrza zbudowano w hali sportowej w Mieście Aniołów, a wszystkie plany wnętrz powstawały w komputerze. Identyczny dom wybudowano jednak także w rzeczywistości. Willa została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję i sprzedana za 25 milionów dolarów. Każde pomieszczenie, każdy szczegół domu tego ekscentrycznego bohatera to design i najwyższa jakość. Z tego względu to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka stoi najbardziej rozpoznawalny łuk na świecie, czyli łazienka (nasz serwis www) Arco (po włosku „arco”oznacza łuk). Włoscy projektanci nie poszukiwali jednak inspiracji w galaktyce, lecz na…ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Inspirująca okazała się zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym wisi klosz – to efekt projektantów. Od tamtego czasu, lampa stała się czymś więcej niż oświetleniem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

I choć ta najbardziej rozpoznawana designerska perełka obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, nieustannie stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeśli więc nie posiadamy obecnie wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może wysupłamy 7,5 tysiąca na lampę z jego salonu? Lampy designerskie to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Przeważnie wystarczy oryginalna łazienka (do sprawdzenia na tej stronie), by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.

Geniuszami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, eleganckie żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Oczywiście! Myśl ta działa też w drugą stronę – antyki, meble z „duszą” w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może nosimy się z zamiarem, by naszą lampę uczynić najważniejszym punktem wnętrza?
Lampy kryształowe swarovski wbrew pozorom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W sieci odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale odnajdą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. I mimo iż są to sklepy które funkcjonują w sieci w wielu przypadkach mamy możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm.