Nakarm swojego niemowlaka zdrową oraz odżywczą kaszką

Z sokiem malinowym, o smaku banana czy waniliowa? Mleczna, ryżowa czy może wielozbożowa? Kaszek dla dzieci jest tak dużo, iż ciężko się zdecydować. Która będzie najlepsza?

Najistotniejszą sprawą jest wiek dziecka. Firmy w zakresie żywienia drukują na opakowaniu istotne dane, mówiące, od jakiego czasu można podawać naszemu bobasowi dany produkt. Jednak nie zawsze należy tej informacji ślepo ufać. Z rozszerzaniem diety nie trzeba się spieszyć. Jeśli lekarz do którego mamy zaufanie nie nakaże innego postępowania, kaszkę najlepiej wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną po czwartym miesiącu.

Czas na obiad

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowo wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wykluczając przy tym możliwość nabycia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy wnętrz (link tu…) wody przegotowanej.Jeśli maluchowi spodoba się smak jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch jest starszy, tym bardziej wyszukane smaki możesz mu podawać. Około dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, a także pełną witamin i wartości odżywczych owsiankę.

Wszystkie kaszki przyrządzamy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu. Rozpuszczamy ją w płynie o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu. Wybieramy tę konsystencję, która wyjątkowo odpowiada naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę wnętrz (więcej pod tym linkiem) kaszkę bardziej wodnistą, łatwiejszą do przełknięcia. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że dowolnie wybrany mały człowiek wymaga dostarczenia każdego dnia stosownej dawki witamin i składników mineralnych. Części z nich możemy dostarczyć mu właśnie jadając kaszkę. Ich formuła opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy doskonale znają wymagania dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż zapewniamy mu zdrowie i promienny uśmiech.