W jaki sposób kupić funkcjonalne meble do kuchni

Meble do kuchni muszą być przede wszystkim solidne, gdyż z reguły kupujemy je na lata. To bardzo istotne, żeby były właściwie zaprojektowane i odporne. Z reguły najwięcej uwagi podczas kupowania poświęca się frontom, gdyż to one głównie decydują o wyglądzie kuchni. Naturalnie są to elementy najbardziej widoczne, ale też narażone na zabrudzenia. Stąd też warto się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą zrobione.

kuchnia

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie a sklepach z meblami jest bogaty wybór różnych kompletów. Można zamówić meble na wymiar wnętrz (kliknij tutaj) wybrać gotowy komplet ze standardowej oferty salonu meblowego. Do produkcji designerskich mebli zazwyczaj stosuje się drewno, płyty pilśniowe wnętrz (szczegóły tu…) szkło hartowane. Konsumenci wielokrotnie kierują się wyłącznie indywidualnym wyczuciem stylu w wybierze efektownych frontów. Tymczasem elementem, którą powinno się wziąć pod uwagę jest jakość wykonania danego zestawu.

Z pewnością warto też zwrócić uwagę na inne elementy mebli, na przykład sposób umocowania. Obecnie popularny system, który stosuje się w produkcji mebli to system cokołowy. Decydując się na tego typu opcję, z pewnością będziemy usatysfakcjonowani. Wielofunkcyjne systemy cokołowe stanowią funkcjonalny, a jednocześnie dekoracyjny element kuchni. Dzięki dopasowanym listwom i uchwytom, montaż kompletu mebli do kuchni jest bardzo łatwy. Oprócz tego można precyzyjnie wyregulować ustawienie dolnych szafek.

kuchnia

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Szeroki wybór tego typu systemów oferuje wiele marek, stąd też zanim wybierzemy właściwy produkt, należy określić swoje wymogi. Jeśli stawiamy na trwałość, lepiej wybrać komplet z lepszymi cokołami, które perfekcyjnie przylegają do powierzchni. Przeważnie osłony montuje się na wytrzymałe zatrzaski, które są wykonane z plastiku lub metalu. Z reguły wraz z kupnem kuchennych mebli otrzymamy już gotowy zestaw zatrzasków wraz z osłonami. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno mebli na wymiar, zazwyczaj opłaca się osobno zamówić system cokołowy, gdyż wytwórcy przeważnie tną koszty właśnie na tych częściach mebli. Warto więc zorientować się w tej kwestii, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.