Jak wybrać dobrą spółkę sprzątającą

Obecnie we Wrocławiu buduje się coraz więcej biurowców. Większość z nich budowana jest w bardzo interesującej lokalizacji, w niedaleko centrum miasta. Fakt ten zachęca duże korporacje, które często wynajmują wielko metrażowe powierzchnie biurowe. Tym sposobem tworzy się kolejne miejsca pracy jak również rośnie zapotrzebowanie na outsorcingowe usługi, które sprzyja rozwojowi regionalnej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miastach coraz dynamiczniej działają niezawodne firmy sprzątające, które oferują outsorcingowe prace zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, placówki zdrowotne, przedszkola i i inne placówki. Firmę można zatrudnić na zasadzie outsorsingu, tym sposobem nie mamy obowiązku utrzymywać licznego personelu sprzątającego. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorstwa tego typu posiadają nie tylko nowoczesny sprzęt, ale również lepiej przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego pokroju możemy podjąć stałą współpracę wnętrz (strona www) na jednokrotne zlecenie,przykładowo po dużym remoncie biura. Warto sprawdzić, czy firma jest elastyczny w sprawie godzin pracy, ponieważ większe firmy pracują w systemie zmianowym. Wtedy możemy w zależności od indywidualnej potrzeby zamówić serwis dzienny, nocny wnętrz (strona polecana w temacie) popołudniowy. W standardowej umowie przeczytamy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

wyszczególniony zakres obowiązków usługodawcy (więcej informacji).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje przeważnie: regularne przecieranie kurzu z mebli, a także urządzeń, tj. wszystkich monitorów, standardowe odkurzanie dywanów, mycie drzwi i szklanych elementów, czyszczenie podłóg, a także utrzymanie czystości we pracowniczych pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Od czasu do czasu zlecenia są poszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Należy również nie zapominać nie tylko o wnętrzu biura, lecz także o terenach wokół. Optymalne usługi czasami obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy oprócz tego wykupić dodatkowy pakiet porządkowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W przypadku, gdy coś się niespodziewanie zepsuje, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko usunie usterkę (mail).