„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szafy

Kwiecień i maj to miesiące w ciągu których zwykle czynimy duże, wiosenne porządki. Wytrzepujemy dywaniki, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Mężczyźni dokonują niezbędnych napraw i wszelakich konserwacji. Także na działce, na stryszku i w piwnicy czynimy duże wiosenne porządki. W przypadku kiedy jest taka potrzeba maluje się ogrodzenia, bramę, lub chociaż przeglądamy ich stan.

Gdy sprzątamy w szafach, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które się tam znajdują, a z których już nie skorzystamy. Wszystkie te za małe, za obszerne wnętrz (zobacz więcej) po prostu już nie na czasie: modne koszulki polo dla kobiet, spódnice, damskie półgolfy, sweterki, topy, sukienki, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafach. Czasem po prostu już nam się przestały podobać.

Bez wątpienia można by włożyć wszystkie do zasobnika PCK. Ale znam także odmienny sposób tak samo sprzyjający środowisku chociaż mniej altruistyczny.

Pewnego razu traf chciał, iż w chwili gdy zastanawiałam się w jaki sposób pozbyć się ciuszków które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest niestety gumowa, zalazłam anons o szaffingu w mej okolicy. Dla tych nie całkiem wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w damskim gronie, w czasie którego chętne osoby mogą się powymieniać tym wszystkim co im zalega w szafie. Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, okazja by zyskać coś wyjątkowego i niezwykłego.

Jak można się było spodziewać, większość z uczestników tej imprezy to uczestniczki, ponieważ w większości przypadków to one zajmują się domem. W przyjaznej atmosferze przy filiżaneczce kawusi wnętrz (przejdź po tym linku) herbatki i ciasteczkach odbywały się pogaduszki związane z wymianą. Tutaj damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś szukał topów i interesujących t-shirtów damskich. Poza niewątpliwą rzeczową funkcją takie „szaffingowe” wymiany posiadają również zalety towarzyskie, umożliwiają poznania nowych osób czy też spotkania się z sąsiadkami. Zatem z niecierpliwością czekam kolejnego.