Sprzątanie to często problem dla ciebie

Przykładasz wielką wagę do sprzątania i chcesz, aby w twoim domu to było respektowane. Męczą cię bowiem złe przyzwyczajenia twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, iż nic w gospodarstwie domowym w zakresie porządki nie musi robić. Wystarczy, iż przyjdzie z pracy, usiądzie się na łóżku i włączy telewizor. Czasami do tego weźmie sobie piwo i będzie odpoczywał spokojnie. Nic nie mówisz, bo wiesz, iż przed chwilą wrócił z pracy, jednak chciałabyś, żeby chociaż w sobotę trochę ci pomagał z porządkami…

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Cóż, wiesz, że to nie jest realne. Rozmawiałaś z nim, nabyłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te – rękawiczki do porządków), jednak on nawet na nie spojrzał, prosiłaś, żeby, chociaż stosował jak najprostsze sprzątania ręczne, to znaczy, jeśli coś wylał niech weźmie ręcznik papierowy i to powyciera, lecz on nie przyjmował tego do wiadomości. Kiedyś wziął skrobaczkę i coś począł wytrwale czyścić, jednak był to epizod, który wydarzył się dawno temu.

Masz świadomość, że metamorfoza twojego partnera ze zwykłego, nic nie pomagającego w domu gościa na usłużnego, pomocnego męża jest mało prawdopodobna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć. Wiesz, że twój mąż wywodzi się z normanej polskiej rodziny, gdzie mężczyźni relaksowali się przed telewizorem, a kobiety latały ze ścierkami. Pojmujesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, tak samo, jak ich ojciec siedzieli i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, gdy ich matka biegała dookoła, aby im dogodzić.

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Z tego jak widać powodu odmiana takich przyzwyczajeń jest cięzka do wykonania i mało realna, lecz jest światełko w tunelu. Wszystko zależy od tego, czy potrafisz postawić sprawę jasno, czy umiesz zrobić to stanowczo? Musisz spróbować wbić mu do głowy, że niektórych rzeczy nie będziesz już robić, gdyż szkodzą twojemu zdrowiu. Czemu bowiem musisz przesuwać ciężkie sprzęty, żeby za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie małżonkowi. Przyda mu się do tego to: polecane skrobaczki.

Interesujący artykuł? W takim razie zachęcamy Cię, byś przejrzał następne informacje z witryny (http://www.sigma-rachunkowe.pl/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Wejdź proszę w podany link.

Jeśli dalej nie będzie słuchał zagroź mu, że następny taki wysiłek może spowodować, że naprawdę stanie ci się coś poważnego. Wytłumacz, że pójdziesz do lekarza i faktycznie, jeżeli nie uwierz, uczyń to. Uzmysłów mu, że jesteś w takim wieku, że potrzebujesz jego wsparcia, a twój partner niech w końcu stanie się faktycznie partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem rozwalonym na tapczanie.