Gdzie najlepiej jest kupić dobry asortyment do porządków?

Sprzątanie domu to czynność, którą zna każdy. Nie można tego uniknąć, każdy dom bowiem jest podatny na wszelkie nieczystości, na nieporządek, który na dłuższą metę zaczyna drażnić. Istnieją z pewnością mieszkania nie sprzątane od długiego czasu, aleraczej nikt do tego typu osobnika nie przybywa w odwiedziny, no chyba, że podobni do niego… Każdy normalny człowiek musi robić porządki, jeden czyni to lepiej, drugi gorzej.

Porządki w mieszkaniu

Autor: Lory Lindner
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd potrafimy sprzątać, jeśli oczywiście potrafimy? Większość z nas ma to z domu rodzinnego. Większość mam zachęca, intensywniej lub spokojniej, do dbania przynajmniej o naszą prywaną przestrzeń – nasz pokój. Jeżeli nie posiadamy własnego pokoju to jest jeszcze kuchnia i przede wszystkim łazienka. Na wielu osiedlach dochodzi także korytarz na klatce schodowej, on to, jako część wspólna sprzątany jest na przemian z sąsiadem obok. Wydaje się, iż część z nas ma takie przeżycia, gros z nas sprzątała choćby trochę, ale zdaje sobie sprawę z tego, na czym to polega. Można też dodać, iż płeć żeńska miała w tej materii więcej obowiązków. No cóż, kultura patriarchalna daje się we znaki. Warto zajrzeć tutaj: dobre ścierki.

Niemniej jednak, jeżeli mężczyzna nie potrafi użyć w sposób jaki każe instrukcja obsługi szczotki do sprzątania czy szufelki do sprzątania, a na widok ścierek i ściereczek kręci mu się w głowie to nie jest to normalne. Można powiedzieć, że tego typu mężczyzna został trochę skrzywdzony przez liberalne metody wychowawcze ojca bądź matki. Polecany asortyment – polecane szufelki.

mycie okien

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

No okej, może nie będzie potrzebował nigdy sprzątać, bo będzie miał małżonkę, która się tym zajmie, być może też będzie miał mnóstwo pieniędzy (a może jego rodzice też byli bogaci), wiec będzie wynajmował panie, które zajmą się porządkami. Istnieją takie możliwości, ale umówmy się, iż bardziej od tej wizji prawdopodobny scenariusz jest taki, iż facet będzie musiał sam o siebie zadbać, także sprzątając własne cztery kąty i wtedy pojawi się problem, bo nie będzie miał pojęcia, w jaki sposób się do tego wciąć.

W związku z tym posiadając własne potomstwo wychowujmy przeciętnego faceta tak, aby wiedział, w którym miejscu znajduje się ścierka do przetarcia kurzu, do czego służy mop, uświadamiajmy, że miotła wcale nie służy do zabawy w czarownice tylko do zamiatania.

Czy po przeczytaniu tego tekstu udało Ci się wywnioskować coś fascynującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (https://www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/) – zapewne wciągną Cię całkowicie.

Kiedyś nam za to podziękuje, jego żona na pewno także.