Kojarzymy natychmiast – dobra identyfikacja wizualna

Jeżeli chcemy by nasza spółka była miło kojarzona musimy zbudować spójny wizerunek własnej marki. Na tym dokładnie polega identyfikacja wizualna. Firmy wyróżniające się to te, które zatrudniają dobrych speców od tworzenia wizerunku. Jeśli zależy nam na tym by nasz produkt świetnie się sprzedawał musimy zadbać o to by logo naszego produktu było charakterystyczne. Dodatkowo, jeżeli sprzedajemy filcowe zabawki, to nie wchodźmy w spółki z firmami sprzedającymi broń.

http://kolorama.com.pl/

Źródło: http://kolorama.com.pl/
Ogólny look firmy musi być jednolity, tylko tak firma stanie się wiarygodna dla konsumenta. Dodatkowo kolorystyka wszelkiego rodzaju reklam, czy etykiet musi być interesująca. Wybór czcionki czy to na opakowanie, jak też do broszury informacyjnej musi być przemyślany. Każdy elelemnt musi natychmiast nasuwać na myśl naszą firmę.

W dzisiejszych czasach najważniejsze jest to jak się pokażemy, czyli jak przedstawimy nasz pomysł. Od tego, czy dana kolorystyka będzie kojarzona przez konsumentów z naszym produktem dużo zależy.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na zbliżony temat – tam znajdziesz ważne informacje. Zatem idź do strony i ciesz się nimi.

Dobrze jest również, gdy poza ciekawym logo i porządnym produktem klient będzie kojarzył nas z wieloma pozytywnymi działaniami, na przykład z pomocą w schroniskach.

Patrzysz i kojarzyszSą marki, których logo rozpoznamy bez czytania napisu na kolorowym obrazku. To idealny przykład bardzo dobrej identyfikacji wizualnej. Wiadomo, że firmy te na takie osiągnięcie musiały pracować latami. Ale, co ważne widać, że jednolita i świetnie opracowana strategia daje wymierne rezultaty. Jeżeli dążymy do profesjonalne identyfikacji wizualnej to trzeba pamiętać, że nie tylko logo i opakowanie produktu jest istotne. Wszystko, co jest powiązane z danym przedsiębiorstwem musi być we właściwych barwach. Trzeba mieć ustalone, jaki papier używamy do drukowania listów, jak zrobione są wizytówki pracowników. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik od ubioru personelu, przez aranżację wnętrza firmy po produkt, którym chcemy zawojować świat.

Jeśli wszystko będzie ze sobą współgrało możemy być pewni, że nasza firma odniesie sukces. Jednak, jeśli sami do końca nie znamy się na tej pr-owej machinie dobrze zatrudnić kogoś, kto wie jak wszystko dobrze w tej kwestii zorganizować. Oczywiście zatrudnienie kolejnego pracownika wiąże się z wydatkiem. Jednak w tym wypadku to inwestycja długoterminowa, która na sto procent się nam zwróci. identyfikacja wizualna (ceny usług) musi stać się sprawą pierwszoplanową, jeśli jesteśmy firmą, która stawia pierwsze kroki na rynku.