Gdy pogoda bardzo się ochładza, pamiętajmy o ciepłym okryciu

Każda pora roku charakteryzuje się czymś innym, latem jest upalnie oraz chcemy posiadać na sobie jak najmniej warstw ubrań, za to jesienią kiedy robi się chłodniej ubieramy polary oraz cienką kurtkę, tak by zimą zmienić ją na coś sporo mocniejszego i równocześnie cieplejszego.

Co roku w określonej porze stajemy przed dylematem w co należy się ubrać, jakiego rodzaju okrycia wierzchnie będą dla nas najbardziej dobre i co się z tym łączy, też najbardziej korzystne.

Moda damska

Autor: Mycatkins
Źródło: http://www.flickr.com

Kurtki długie i krótkie w zależności od potrzeb

Jeżeli jesteśmy z grupy takich jednostek, które marzną oraz lubimy być rzeczywiście mocno ubrani, to bez wątpienia wspaniale spiszą się kurtki puchowe, które sięgają do połowy łydek, gdyż wtedy będziemy mieli gwarancję, iż żadne zimno nam nie zagrozi. Kiedy przemieszczamy się komunikacją miejską, to właściwie robimy kiedy zainwestujemy w kurtkę średniej długości, ciut za albo ciut przed kolana, gdyż wtenczas będziemy mieli pewność, że siadając w autobusie będziemy siadać na kurtce, a więc będzie nam przyjemnie, a jednocześnie też w razie czego nie będziemy mieli trudności z dotarciem na autobus. A jeżeli jeździmy wozem oraz nie możemy mieć skrępowanych nóg, to warto kupić kurtkę trochę za tyłek, tak żeby zakrywała nam nerki, lecz w żaden sposób nie ograniczała naszych ruchów.

Płaszcze

Autor: Nife
Źródło: Nife

Z płaszczem mamy gust

A co jeżeli uwielbiamy elegancję i pragniemy jeśli nawet nie na co dzień, to przynajmniej od czasu do czasu, wspaniale się przedstawiać? Wówczas idealnie spiszą się płaszcze, długie, krótkie, z kapturem lub bez, ciągle wspaniale będą pokazywały naszą figurę oraz równocześnie też będą nam przydawały odpowiedniego szyku. Co niesamowite to fakt, że taki płaszcz jest stosunkowo ocieplany, więc z pewnością nie będziemy musieli się martwić, że będzie nam w nim chłodno, albo niewygodnie. Jeśli pogoda nie jest już bardzo zimna, by równie korzystnie i elegancko wyglądać, wystarczy oryginalny żakiet.

Zadbajmy o odpowiednie ciepło

Wiadomo, że każdy chce się prezentować wspaniale, a jednocześnie także chce, aby było mu wygodnie i właśnie dlatego zanim poweźmiemy ostateczną decyzję, czy chcemy płaszcz lu kurtkę, to musimy rozważyć każde za i przeciw. Należy przeanalizować jak najczęściej spędzamy czas na dworze, w jaki sposób się poruszamy, no i pewnie że powinniśmy się zastanowić nad kolorem, ponieważ w czarnym będziemy słabo zauważalni na drodze jak tylko zrobi się szaro, a znowu biały może sprawić, iż co chwilę będziemy musieli prać, a więc będziemy musieli posiadać dodatkowo coś na zmianę.