Przedwczesny poród – zagrożenia

Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Trzeba wiedzieć, że można zredukować ryzyko urodzenia wcześniaka, stosując się do zaleceń ginekologa.

Ciężarne narażone na tego typu komplikacje, powinny wiedzieć, jakie są ich przyczyny oraz w jaki sposób ustrzec się przed nimi. Naturalnie jest wiele przyczyn, które mogą spowodować przedwczesny poród. Do tych najbardziej oczywistych lekarze zaliczają zły stał zdrowia ciężarnej. Istotne jest również, czy kobieta w trakcie poprzednich porodów była narażona na zbyt wczesne rozpoczęcia akcji porodowej.

Jednakże dzisiejszy tryb życia także jest zagrożeniem. Dziś dużą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni na co dzień. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, zdecydowanie musi zawczasu poprosić o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnich miesiącach ciąży powinno się głównie unikać wysiłku fizycznego. Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się na sali porodowej, trzeba zapomnieć o sprzątaniu. Niestety złe warunki socjalne także nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie nierzadko ciężko pracują w trakcie ciąży. Niekiedy ma miejsce sytuacja, że osoby z uboższych rodzin nadużywają alkoholu. Są to elementy, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Statystyki podają że prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka rośnie wśród kobiet poniżej 16 roku życia. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy przede wszystkim dobrze się odżywiać i być pod stałą kontrolą lekarza.

Czasami jednak zwyczajnie dziecko rodzi się przedwcześnie. Wówczas noworodek pozostaje pod stałą kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie oddychać.

lekarz neonatolog i pediatra

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami opiekuje się neonantolog we Wrocławiu, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Stale monitoruje on stan wcześniaka, dba także o stworzenie dla niego najlepszego środowiska zastępczego, aby słaby jeszcze organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które przedstawią Ci sporo detali na ten temat. Zachęcamy zatem do wejścia w podany link.

Dziś dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej można ocalić dzieci urodzone nawet wiele tygodni przed czasem.

W razie dodatkowych komplikacji specjaliści neonantolodzy współpracują z lekarzami z innych dziedzin medycyny. Często potrzebna jest pomoc kardiochirurga lub rehabilitanta. Na przykład rehabilitacja (rehabilitacja wrocław) dzieci we Wrocławiu to specjalizacja wielu prywatnych placówek medycznych, które wspomagają prawidłowy rozwój wcześniaków. Dzięki postępowi współczesnego położnictwa, coraz więcej wcześniaków ma szansę na przeżycie.