Sprawdzaj ciągle postępy swojego maluszka

Nie ma wątpliwości, że dla każdej mamy zdrowie dzieci jest sprawą kluczową, dlatego ważne jest, by była ona świadoma licznych możliwych zagrożeń, jakie mogą przytrafić się dziecku, a jednocześnie metod i sposób dzięki którym może mu pomóc.

meble do pokoju dziecka

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nigdzie nie uczą nas jak postępować z pociechami – pomijając dedykowane szkoły pedagogiczne – dlatego też każda mama jest zdana jedynie na siebie lub doświadczenie koleżanek i rodziny. Szczególnie ważna jest umiejętna obserwacja i kontrola swojego malucha. Wiele przypadłości, które mogą się u malucha rozwinąć da się wychwycić zawczasu, jeśli będziemy w stanie dostrzec pojawiające się nieprawidłowości już u ich zalążka. Przykładem mogą być chociażby wady wymowy. Jąkanie u dzieci (polecany artykuł na to ciągle przypadłość, na którą pomimo już różnych badań nie ma stuprocentowego leku. Mamy, które nie mają pojęcia czy to normalne, że ich maluch nadal nie mówi, albo nie umieją rozpoznać oznak jąkania mogą zbyt późno zareagować. Tak samo jeśli nie wiedzą, że dostępna jest terapia jąkania (zobacz kompletną ofertę pod adresem), która w licznych sytuacjach pozwala na pozbycie się tej przypadłości (przynajmniej w dużym stopniu) mogą pozbawić swojego malucha możliwości „normalnego życia”. Świadomość i wiedza są więc w tym przypadku niezwykle ważne. Jeśli mama nie będzie wiedziała, że wbrew

Mama i dziecko

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

popularnym opiniom jąkanie nie jest związane z inteligencją, nie będzie umiała wyjaśnić dziecku, by nie czuło się gorsze od rówieśników.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej pracownia sukien slubnych warszawa na ten temat – informacje okażą się na pewno bardzo interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Tym bardziej, że to właśnie strach może wzmocnić proces jąkania.

Jąkanie to rzecz jasna jeden z wielu przykładów – przypadłości, jakie grożą naszemu dziecku jest niezliczona liczba. Nie znaczy to oczywiście, że mamy żyć w ciągłym strachu o naszą pociechę – chodzi raczej o zdolność do właściwego reagowania, gdy pojawiają się jakieś nieprawidłowości. Powinnyśmy czytać fachową literaturę, z której można się dowiedzieć jak właściwie powinien wyglądać rozwój dziecka. Dzięki temu, jeżeli zauważymy jakieś zaburzenia i odchylenia od prawidłowego stanu rzeczy będziemy mogły szybko zareagować. Wizyta kontrolna u lekarza nie musi się kończyć przykrą diagnozą, ale my będziemy w dodatku zadowolone, że kontrolujemy zdrowie naszego malucha.