Kupujemy ekologiczne pieluszki dla dziecka

Jedna pieluszka jednorazowego użytku rozpuszcza się przeszło 300 lat! Jeśli nie jesteście zdecydowani do pieluch wielorazowego użytkowania, ale troszczycie się o środowisko, sięgnijcie po jednorazowe pieluszki ekologiczne, które rozkładają się daleko krócej, a w środku w zastępstwie żelowego wypełnienia mają wkład z ligniny. To rozwiązanie zdrowe zarówno dla środowiska, jak i dla karnacji malca. Każdy rodzic wie, że są sytuacje, w których pieluszka jednorazowa jest niezmiernie celowa, bądź wręcz niezbędna.

http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Tuż po urodzeniu w szpitalu, w żłobku, na wczasach. A po użyciu pieluszki można po prostu usunąć do kubła. Oznacza to zdrowie, ekologia i komfort w jednym. Jednorazowe pieluszki ekologiczne osiągalne w sklepie to dobra alternatywa dla kultowych jednorazówek. Wykonane są z przychylnych środowisku i dziecku materiałów. Fragment chłonny pieluszki ekologicznej częstokroć wykonana jest z bawełny, kukurydzy albo celulozy. Nie uczulają, nie sprawiają podrażnień i, co ogromnie istotne dla eko-rodziców – nie rozpuszczają się przez setki lat. Większość z nich ulega kompletnej biodegradacji. Od niedawna także na rynku naszym jest możliwość kupić pieluszki ekologiczne jednorazowe (zobaczysz tutaj). Jedni rodziciele kupują je ze względów ekologicznych, rozumując, że posiadają one mniejsze znaczenie na środowisko (użyteczna treść) przyrodnicze, inni zaś ze względu na stan zdrowia dziecka. Większa część pieluszek ekologicznych jest polecana nawet dla maluchów o znacznych skłonnościach uczuleniowych.

Otulacze wełniane (przeczytaj dodatkowe informacje) wykonane z naturalnej, puszystej i przyjemnej w dotyku wełny 100%. Zaprojektowany jest dla w największym stopniu subtelnej i łagodnej skóry malucha. Otulacz wełniany jest cienki i przepuszcza powietrze, dzięki czemu szybko schnie i jest zawsze prędko gotowy do powtórnego użytkowania. Jego zamierzenie opracowany wzór czyni, że pasuje na najmniejsze niemowlęta. Otulacz wełniany traktujemy jako prawdziwy izolacja od wilgoci. Wdziewamy go na pieluszkę składaną, kształtowaną lub stosujemy z kieszonką dopinaną. Otulacze zrealizowane są z mięciutkiej, lekkiej wełny i starczy na pełny czas pieluchowania.