Nowy wygląd Twojego sprzętu komputerowego czyli wybieramy obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, któremu poświęca się zdecydowanie zbyt uwagi. Niemniej jednak poziom realizacji, oraz trafny dobór materiałów odgrywa nie mniejsze znaczenie niż design lub specyfikacja komputera. Warunkują one przecież nie tylko odpowiednią wentylację lub cichą pracę komputera lecz także sam komfort użytkowania naszej “maszyny”.

Obudowy Lian Li

Autor: silentworks
Źródło: silentworks

Ale czym się kierować, by prawidłowo wybrać poszczególne elementy, a przy tym zharmonizować z naszymi potrzebami? Warto zacząć od określenia naszego budżetu.

Masz chęć przeanalizować omawianą sprawę nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tym tekście, który też omawia taką tematykę.

Następnie możemy zająć się modernizacją oraz ustalaniem nowych elementów komputera. Są osoby, przekonane o tym, iż obudowa ma pełnić funkcję głównie zabezpieczającą i ułatwiającą pracę. Ich oczekiwania to solidna i w miarę szczelna forma, gwarantująca bezpieczeństwo mieszczących się wewnątrz podzespołów. Obudowa do komputera, jeżeli jest nowoczesna i chce być za taką postrzegana, musi więc być wyposażona w przynajmniej dwa porty USB (zapoczątkowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Są na rynku modele, które posiadają również czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.

Druga grupa to maniacy komputerowi, którzy są zadania, iż rozwój technologii powinien współgrać z designem. Czasy, kiedy obudowa komputera była jedynie banalną i zwyczajną formą z beżowego plastiku oraz blachy, a spora ilość komputerów zamykana za drzwiami szafek – są już dawno za nami. W dzisiejszych czasach użytkownicy wystawiają je na widok publiczny. Przede wszystkim – choć założenia konstrukcyjne pozostały niezmienione – obudowa komputera (tutaj) jest nie tylko elementem stabilizującym cały układ podzespołów, lecz ma również znakomity wygląd oraz bogatą kolorystykę. Przeważnie obudowa komputerowa którą najczęściej spotykamy w sklepach jest zazwyczaj czarna, ale oczywiście mamy szansę wyboru zupełnie innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. Obecnie firmy proponują różnobarwną kolorystykę, oraz dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych obudowach można spotkać także niewielki wyświetlacz LCD. To oznaka tego, że z (pozornie) banalnej czynności można uczynić wyrafinowaną sztukę.