Fototapety w wystroju wnętrz

Negatywna sława fototapety sprzed 30 lat przeminęła na zawsze. Widoki na niebiańskie plaże złożone z wyrazistych pikseli, na marnym papierowym podłożu, zostały zastąpione przez dobrej jakości wydruki wielkoformatowe, które można użyć także w kuchni i łazience.

Fototapeta ze zdjecia   egzotyczna wyspa

Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Ponowne pojawienie się fototapet zapoczątkowało nowy rozdział w dziedzinie aranżacji wnętrz. Grafika wielkoformatowa okazała się niejednokrotną dekoracją w pomieszczeniach mieszkalnych i w wystroju wnętrz użyteczności publicznej.

Na jakim materiale powstaje współczesna fototapeta?

Od rodzaju podkładu, na którym tworzy się wydruk wielkoformatowy jest zależna, jakość, wytrzymałość i możliwość zastosowania dekoracji w pomieszczeniach o najrozmaitszym przeznaczeniu.serwis internetowy budowlane usługi wrocław budowlane usługi wrocławMateriał papierowy jest najtańszy, podkład winylowy – szczególnie wytrzymały na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, tekstylny – w największym stopniu ciekawy i najdroższy, zaś podkład z włókna szklanego, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, może zastąpić okładzinę z płytek ceramicznych w kuchni i w łazience.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Jak dobrać format fototapety na ścianę?

Wybierając rozmiar wydruku dekoracyjnego, powinniśmy wiedzieć, że szerokość rolek podkładu, na którym wykonuje się grafikę waha się od 60 do 125 cm.

Fototapety na indywidualne zamówienie

Amatorzy fotografii mogą przystroić ściany swoimi najciekawszymi pracami.

Czy jesteś zdania ten temat jest niesamowicie ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to wejdź na pełny tekst – w tamtym miejscu odnajdziesz równie intrygujące informacje.

Wystarczy zamówić wydruk ulubionej grafiki w wybranym formacie. Zdjęcie powinno mimo wszystko spełniać kryteria odnośnie rozmiaru i rozdzielczości, które gwarantują najwyższą wartość dekoracji.