Plusy wilgotnego powietrza w naszym domu

Nasze ciała do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dużej ilości wody. I nie jedynie, którą spożywa się w czasie jedzenia i uzupełnia najróżniejszymi napojami. Bardzo istotna również jest właściwa wilgotność powietrza, która jak twierdzą lekarze, ma duży wpływ na kondycję i ogólną sprawność.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Wysuszone powietrze w mieszkaniu może spowodować wysuszenie paznokci i włosów, suchą skórę a u niektórych również kłopoty z funkcjonowaniem zatok.

Jeśli masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu wykopy ziemne następne informacje. Należy wejść w poniższy link.

Trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność, zwłaszcza zimową porą, kiedy okna są szczelnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane. Wiele osób może sobie nie zdawać w ogóle sprawy z faktu, że może mieć zbyt ubogie w wilgoć powietrze w mieszkaniu, a przecież tak niedużo należy wykonać, aby to zmienić. Przede wszystkim należy posiadać w domu wilgotnościomierz, przy pomocy jakiego będzie można systematycznie kontrolować stan domowego powietrza. Jeśli wyjdzie, że ogólna wilgotność będzie za mała, to koniecznie powinno się podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić (link do oferty). A tak naprawdę najlepsze do tego będą nawilżacze powietrza.

Dzisiaj w sklepach znaleźć można sporo rodzajów nawilżaczy powietrza. Najprostsze i najtańsze wersje to najzwyklejsze pojemniki na wodę, jakie można zawiesić na kaloryferze. Gdy są one ogrzewane woda cały czas paruje, zwiększając tym samym wilgotność w naszych mieszkaniach. W podobny sposób funkcjonują nawilżacze parowe, choć w ich przypadku konieczne jest przyłączenie do prądu elektrycznego. W takich podgrzewaczach woda jest podgrzewana i następnie jako mgiełka wyrzucana na zewnątrz, niestety urządzenia te są trochę kosztowne w eksploatacji, gdyż potrzebują sporo prądu. Rosnącym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć również nawilżacze używające ultradźwięków, wykorzystują one wysokiej częstotliwości fale do wytworzenia mgiełki która jest następnie wyrzucana z urządzenia. Ich bardzo dużym plusem jest wydajne i ciche działanie, za to nie nadają się do domu, gdzie są psy lub koty. Pilnując jakości powietrza w mieszkaniu warto zadbać również o jego czystość, dlatego też warto znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza i tam dowiedzieć się, co z tym można zrobić.