Nasze dzisiejsze dzieci

Lata dziecięce to dar, niezwykłe wspomnienia, fantazja, nieskończona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy miał takie najmłodsze lata, nawet nie trzeba szukać w państwach ogarniętych wojną, żeby zrozumieć, czym jest nieszczęśliwe dzieciństwo, które dotyka wiele dzieci. Jednakże, wierzę, że większość z nas miało to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w spokojnych czasach, w których nie było walk, przewrotów, przesiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.

łóżeczko dziecięce

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Dzieci żyjące teraz po prostu tego nie doceniają, ale żyją prawdopodobnie w najspokojniejszych czasach od stuleci. Nawet za komuny było w miarę spokojnie, ale propagandawojny z Niemcami, czy Zimnej Wojny to były realne groźby, które niszczyły trochę sielankowy spokój. Obecnie, najważniejszym zmartwieniem wielu dzieci są rozmowy na Facebooku i niedostępność niektórych zabawek, jakie już przecież ma połowa szkoły. Mowa o nowych technologiach, takich, jak smartfony czy tablety, są one tak powszechne i tak normalne dla młodego pokolenia, że aż trudno w to uwierzyć.

Podobnie, jak zmieniła się wartość potrzeb dla dzieci zmieniają się też wyobrażenia rodziców, co do sposobów wychowania. Kiedyś, kiedy nie było za dużo produktów, a każde dziecko było jednakowo zamożne nikt nie mógł się pochwalić nową zabawką, no chyba, że ojciec wrócił z zagranicy i przywiózł jakiś gadżet z Węgier czy Czechosłowacji. Jednakże, na poziomie dzieci najmłodszych wszystko w krajobrazie wychowania prezentowało się tak samo, dzisiaj jednak dzięki nowym możliwościom, wolnemu rynkowi i kapitalizmowi możemy wybierać z szeregu różnych możliwości.

Zobacz inne podobne bardzo cenne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tutaj oraz poznaj więcej w serwisie mikołajki apartamenty.

Kto na przykład kiedyś przejmował się gniazdkami elektrycznymi, że dzieci z ciekawości wkładają tam ręce. Opowiedziało się coś, jakąś historyjkę i po sprawie, a dzisiaj mamy specjalne gniazda dla dzieci (zadbaj o komfort maluszka i zamów najlepsze komplety pościeli dziecięcej), które uniemożliwiają „zabawę” z prądem. Ta bardzo praktyczna pomoc to tylko jedna z wielu, które pojawiły się w ostatnich latach. Obecnie na przykład mamy do wyboru nie jeden, ale kilka wzorów jaśków dla dzieci i kołderek dla dzieci, podobnie ma się sprawa z kompletami pościeli dla dzieci czy z zabawkami, od najmniejszej do największej, bardziej i mniej kolorowe. Aż strach wchodzić z dzieckiem do sklepu z zabawkami, bo wyjdziemy z pustym portfelem (zobacz korzystne oferty sklepów internetowych i kup taniej kołderki dla dzieci). Takie, spokojne, „nudne” czasy.

Życzmy sobie jednakowoż, ażeby ten okres potrwał jak najdłużej, niech „nudne” czasy będą tylko czasami przerywane przez pasjonujące wakacje czy momenty rodzinnego szczęścia.