Dlaczego należy postawić na solidnych dostawców paliwa gazowego?

Temat dostaw gazu jest obecnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw używa właśnie tego paliwa. Aktualnie na krajowym rynku rozpoczął się etap liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną bieżących zmian jest głównie członkostwo w UE, jak również potrzeba wprowadzenia zasad wolnego handlu także w tej sferze gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że zmiana zachodzi dosyć w wolnym tempie i nadal głównym dystrybutorem gazu w Polsce jest PGNiG. Powinno się jednakże wiedzieć, że każdy ma prawo do wyboru dowolnego sprzedawcy paliwa gazowego spośród przedsiębiorstw aktywnych na rynku.

Faktem jest, że na chwilę obecną cenniki dostawców gazu nie różnią się tak bardzo, aby klienci zmieniali umowy częściej niż dajmy na to operatorów sieci komórkowej, jednak lada moment sytuacja może ulec zmianie. Wówczas dobrze jest zapoznać się gruntownie z tematem i wybrać najlepszą ofertę.
Zasadniczo chętniej z uwolnienia rynku korzystają przedsiębiorcy. Dzieje się tak, gdyż odbiorcy indywidualni obawiają się zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Należy mieć świadomość, że jeśli podpiszemy całościową umowę na dostawę energii, wtedy otrzymamy jedną fakturę. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco inna. Wtedy co miesiąc otrzymamy dwie faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.

Czy szukasz na stronie automatyzacja produkcji czegoś bardzo interesującego? Zachęcamy zatem do nowego wpisu. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Większość odbiorców stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: ), a tak ciągle postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla odbiorców indywidualnych jest mocno mizerna, dlatego przeważnie wybieramy najprostsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym wykorzystaniu paliwa gazowego, zmiana dystrybutora nie przynosi dużych oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednak wybieramy dostawcę do nowo postawionego domu, warto przeanalizować dostępne oferty, nim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej ma się kwestia dostawy w przypadku większych firm, które na co dzień zużywają większe ilości energii. W takim wypadku zmiana dystrybutora może przynieść większe oszczędności, gdyż to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.