Pomocne akcesoria do karmienia piersią

Macierzyństwo to niezwykły okres w życiu każdej kobiety. Jednak pierwszy maluch to nie tylko samo szczęście. Wiele matek przeżywa lęk przed tym, czy sobie poradzą. Często szukają one pomocy innych doświadczonych matek.

Woda źródlana Mama i ja

Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Wiele problemów może wzbudzać tak pozornie prosta czynność jak karmienie piersią. Aktualnie wiele młodych kobiet chce karmić przez kilka pierwszych lat, jednak nie wszystkie wiedzą, jak usprawnić tę czynność. Podczas gdy producenci akcesoriów do karmienia oferują wiele funkcjonalnych gadżetów. Pamiętajmy, że karmienie piersią jest bardzo dobre dla zdrowia dziecka, stąd też warto dowiedzieć się, jak bezstresowo karmić, jak również jak przezwyciężyć potencjalne problemy związane z laktacją.

Wszelkie porady można uzyskać w poradni laktacyjnej. Konsultantka laktacyjny poinformuje, jak się przyuczyć do tej czynności.Całkiem pomocnym źródłem informacji jest też sieć. Na licznych portalach umieszczane są filmiki z instruktażem, a na forach internetowych można się wymienić swoimi opiniami z innymi kobietami. Poza tym powinno nabyć niezbędne akcesoria, które mogą pomóc w okresie karmienia. Niekiedy młode matki obawiają się, że niemowlę otrzymuje za mało pokarmu. Pamiętajmy, że laktacja powinna być właściwie pobudzona na początku . Także zmęczenie może powodować zaburzenia.

W okresie laktacji warto kupić dobry stanik, który ułatwi dostęp do piersi. Dobrze dobrany stanik modeluje piersi. Niezbędny okaże się także zakup specjalnych wkładek. Wkładki laktacyjne Tommee Tippee są użyteczne i przydadzą się szczególnie w pierwszych

nodik

dniach karmienia. W sklepach internetowych jest bardzo szeroki wybór tego typu akcesoriów. Dobre wkładki powinny być wygodne i nie odznaczać się pod ubraniem. W zależności od naszych potrzeb możemy kupić produkt jednokrotnego lub wielokrotnego użytku.

Kolejnym niezastąpioną rzeczą jest laktator.

Na pewno chcesz znać dodatkowe informacje tyczące się tego tematu. Jeżeli zainteresował Cię ten najnowszy wpis (https://medicus.ie/pl/7/ortopeda), to poczytaj o nim na stronie pod linkiem.

Z pewnością docenią ten wynalazek matki, które muszą prędko wrócić do pracy i wciąż karmić piersią. Laktator elektryczny Tommee Tippee jest cichym urządzeniem, które umożliwia mechaniczne ściąganie pokarmu, wspomagając naturalny proces karmienia.

Młode matki potrzebują tego typu akcesoriów. Może więc warto rozważyć nad takim właśnie funkcjonalnym prezentem, niż podarować noworodkowi grzechotkę. Naturalnie jeśli chcemy już zakupić coś dla dziecka, rozsądniej wybrać gryzak. Przykładowo gryzaki Tommee Tippee (więcej pod linkiem) są wykonane z materiałów bezpiecznych dla dziecka, a także przynoszą ulgę w bolesnym momencie ząbkowania.