Oryginalne podpowiedzi na przyozdobienie ścian w mieszkaniu

Mówi się, że mieszkanie bez obrazów jest niczym cudnej urody twarz bez oczu. Trafne to porównanie, gdyż to obrazy często są dopełnieniem całej stylizacji . Jeden obraz, parę chwil i nie poznajemy własnego salonu. W ramy oprawić możemy to, co nam tylko serce i dusza podpowiada. Zdjęcia, rysunki dzieci, stare druki, lub samodzielnie stworzone kolaże. Ważne, aby charakter elementu pasował do klimatu mieszkania i osobowości właściciela.

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
W ostatnich latach w sprzedaży pojawiły się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie ciekawego zdjęcia może zapewnić niesamowity efekt.

Zwłaszcza skradły nasze serca tryptyki. W dzisiejszych czasach kładzie się nacisk na szczegółowe odtwarzanie rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego oraz techniki komputerowej, toteż nic nie ogranicza naszych dekoratorskich zapędów. Maki na łące, pejzaże, reprodukcje malarzy – oferta jest imponująca. Fine art print umożliwia uzyskanie doskonałej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości barw.

Przy pomocy technologii druku cyfrowego możemy wydrukować własne zdjęcia jak i projekt graficzny na prawdziwym malarskim płótnie, które zamienią się w urzekające obrazy gotowe do powieszenia na ścianie.

obraz

Autor: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Źródło: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl

Spośród zdjęć posiadanych w albumach zdecydujmy się na takie, które kojarzy nam się z miłymi chwilami (jeśli jest to fotografia ze starego, rodzinnego zbioru, możemy je zeskanować). Wybierzmy swój plik ze zdjęciem, i poszukajmy w internecie drukarni, wpisując frazę: obrazy drukowane. Wykwalifikowani pracownicy niewątpliwie zrobią wszystko, aby format, przygotowanie pliku i efekt drukowanego obrazu oczarował nas.

Dobierając obrazy na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Pamiętajmy, że wszystkie zbiory muszą tworzyć spójną całość, a co najważniejsze nie mogą spoglądać na nas z każdej ściany. Czasami mniej znaczy więcej. Przy projektowaniu prywatnej galerii zamontujmy więc kilka ramek obok siebie, na jednej ze ścian. Ramki powinny być ułożone w kształt kwadratu, prostokąta czy trapezu, tak by stanowiły spójną całość.