Ślub za granicą – jak go udokumentować?

Tradycje, jakie sprawiają, że bierzemy ślub w swoim ojczystym kraju wydają się w obecnych czasach abstrahowane.

Wiele zakochanych rozważa fakt, a nawet decyduje na ślub cywilny za granicą. Ogólnie jest to zakamarek świata, który z różnych powodów ma dla pary istotne znaczenie. Czasami jest tak, że byliśmy na wczasach w jakimś państwie i zachwyciliśmy się którymś miejscem, bądź po prostu zamierzamy ominąć harmider ślubu z gośćmi i zawrzeć związek małżeński tylko we dwoje. Oczywiście wszystko jest możliwe, a fakt czy będziemy zadowoleni, czy może po czasie będziemy żałować decyzji okaże się w późniejszym czasie. Ogólnie mówiąc ślub cywilny po za ojczystym krajem jest podobno bardziej opłacalny, a zdenerwowania o wiele mniej. Nie musimy martwić się o zaproszenia winietki na wesele – komu wysłać, gdyż liczy się tylko dwoje ludzi, jacy pragną się pobrać.

Pomijając ten fakt procedury zawsze są wymagane bez względu na państwo, w jakim zamierzamy zawrzeć ślub cywilny. Mając na celu, by ten ślub miał taką samą ważność w Polsce koniecznie musimy wcześniej się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim jeszcze w Polsce pobrać poświadczenie, które mówi o naszej zdolności prawnej. Po powrocie musimy udać się do USC i wpisać owy akt ślubu do księgi. Jeszcze przed natomiast akt ślubu musi być przetłumaczony. W takim wypadku urzędnik wystawi nam skrócone akty małżeństwa, które będą niezbędne do wymiany dowodu jak też innych dokumentów.

Venice Special

Źródło: www.venicespecial.com

Gdy z góry planujemy, że chcemy wziąć ślub cywilny w innym państwie trzeba iść prędzej do USC w celu otrzymania informacji. Urzędnicy zazwyczaj poinformują tak byśmy nie mieli problemów z zawarciem ślubu po wyjeździe, a także udokumentowaniem go w Polsce kiedy wrócimy.

Formalności są najważniejsze i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Biorąc pod uwagę taki krok powinniśmy być odpowiedzialni, ponieważ formalności prawne należą do podstawowych spraw, jakich w żaden sposób nie możemy ominąć. Prawdą jest, iż wyjątkowe czy innego typu śluby są piękne i nadają inny wymiar całej ceremonii. Spontaniczność powoduje wiele emocji, niemniej ważność musi być zachowana.