W jaki sposób wybrać tapetę ze zdjęciem do pokoju córki, aby się mu podobała?

Dzieci spędzają w swoim pokoju ogromną część dnia – to tutaj śpią, bawią się, uczą. Dlatego tak istotne jest, by zatroszczyć się o odpowiednie otoczenie dla swojej pociechy i urządzić jej pokój, jakiego pragnie. Nieodzownym elementem wpływającym na prezencję całego pomieszczenia są ściany. Poza pomalowaniem ich na ulubiony kolor, dobrze też zakupić fototapetę, która rewelacyjnie ozdobi pokój oraz będzie wyjątkowym dodatkiem. Jak wybrać tapetę dla dzieci?

fototapeta

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
Przede wszystkim – nie powinniśmy kupować jej sami, chyba że nasz maluch dopiero ma się urodzić albo jest jeszcze zbyt mały na podejmowanie takich decyzji. W innym wypadku pojedźmy z dzieckiem do sklepu albo razem obejrzyjmy fototapety w internecie. Fototapety dla dzieci są aktualnie coraz bardziej powszechne, więc nie powinno być trudności z ich znalezieniem. Najmłodsze brzdące głównie lubią bajkowe klimaty – dziewczynki wybierają księżniczki i zamki, zaś chłopcy – oczywiście chcą szybkie auta. Jeżeli pragniemy sami sprawić niespodziankę, postawmy na uwielbiany motyw bajkowy naszej pociechy, a z pewnością będzie zadowolona.

Jeżeli dziecko jest starsze, lepiej nie ryzykować z indywidualnymi zakupami, ale pozwolić córce bądź synowi na wybór odpowiedniego wzoru. Rodzice natomiast muszą zwrócić uwagę na jakość fototapety – porównaj wzory fototapet. Choć nie kupujemy jej na całe życie, bowiem upodobania naszych pociech ulegają zmianom i z pewnością po upływie jakiegoś czasu będą chcieć mieć inny widok na ścianie, to i tak fototapety mają być . Ważny jest też sam klej, za pomocą którego fototapeta mocowana jest na ścianie.

Najlepszy jest klej, którego działanie jest aktywowane przez kontakt z wodą, albowiem nie zabrudzimy przypadkowo fototapety ani nie będziemy mieć problemów z jej precyzyjnym naklejeniem. Nie powinniśmy napotkać również trudności z ich montażem ani demontażem.

Opisywane fototapety dla dzieci to rewelacyjny wybór, bowiem mogą pobudzać ich kreatywność i wyobraźnię, ożywiać pokój, a nawet ukryć różne mankamenty ścian – np. ich nierówności. Za pomocą fototapet można też wizualnie zmniejszyć albo powiększyć pokój. Warto udać się na zakupy i sprawić, że wnętrze nabierze nowego charakteru, a dziecko będzie rzeczywiście zadowolone.