Sukienki bawełniane na jesień, czyli dobre antidotum na chandrę

Udowodniono naukowo, że brak blasku słonecznego niekorzystnie wpływa na nastrój osobników gatunku homo sapiens. Brak ogrzewających promyków dokucza szczególnie zimą, ale jesienne dzionki również bywają bez słońca. Nie dziwi fakt, że ciemne chmury za oknem bywają przyczyną rozbicia, senności, migreny, czyli jednym wyrazem: przygnębienia. Niewiasty dysponują całym arsenałem instrumentów przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciwko jesiennej aurze najcięższe armaty.

sukienka

Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki staje się pójście do sklepu. A nic tak nie poprawia nastroju jak niepowtarzalne sukienki bawełniane na jesień (przetestuj sukienki na jesień). Wbrew pozorom trzymanie takich ubiorów w garderobie jest powodem do uśmiechu na obliczu i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze zakupimy, oddamy się niezwykle miłej czynności poszukiwania odpowiednich modeli w butikach oraz tak samo błogiemu mierzeniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim modelem i kolorystyką uprzyjemnią nie zawsze słoneczne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawkami, długości midi, z niewielkim dekoltem, uwypuklą wysmukłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne suknie, z dołem lekko rozkloszowanym lub By Ann rajstopy damskie skrojonym w tak zwaną bombkę, całkowicie zasłaniające dekolt, wybiorą puszyste kobiety. Jeśli będą uszyte w stylu retro, zawsze będą trendy i posłużą prawie na wieki.

sukienki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Odcień i nietuzinkowy ornament są jednak najistotniejsze. Materiały w spore, barwne kwiatki lub w nieduże, ale gęsto rozrzucone astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego przechodnia na ulicy. Na przekór jesiennej aurze, suknie często przybierają ciepłe barwy, a także, te typowo łączone z tą porą roku, rdzawe odcienie. Dzięki temu odzienie ma czarodziejską siłę, która pozwala nam przeżyć przygnębiające dni w wyśmienitym nastroju. Bawełna jest idealnym materiałem na uszycie takich sukienek. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w noszeniu; sprawdzi się tak na zwykły dzień, jaki i od święta, bo nie będzie krępować ruchów. Równie nietrudno ją wyczyścić, jak i wyprasować.

Jeżeli sukienki bawełniane na jesień nie posiadają kołnierzyka, to sygnał, że trzeba zakupić pasujące do nich dodatki: klipsy, bransolety, korale. Poza tym przydałby się najnowszej mody makijaż i oryginalna fryzura. A to wszystko oznacza kolejną, tak samo wesołą, wizytę u jubilera, zakupy w luksusowej perfumerii i telefon do najlepszego fryzjerki w miasteczku – sprawdź także co będzie modne na sylwestra.