Designerskie lampy

Kojarzycie spływający ze wzgórza kaskadami dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Opisuje go tylko jedno słowo: doskonały. Cztery sypialnie, ogromne patio, olbrzymi basen i widok na ocean.

Większości z nas ciężko było uwierzyć, że owe wnętrza zbudowano w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze.

Chcesz czytać dalej zajmującą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj jak unowocześnić mieszkanie na nowej witrynie.

Replikę domu wybudowano również w realu. Willa została uznana za najlepszą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów.
Każde pomieszczenie, każdy szczegół domu filmowego bohatera to design i elegancja. Dlatego to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka mamy okazję widzieć najbardziej rozpoznawalny łuk na świecie, czyli lampa Arco (po włosku „arco”oznacza łuk). Włoscy projektanci nie poszukiwali jednak inspiracji w przestworzach, lecz na…ulicy. Wzorem była zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – jakże efektowne połączenie. Od tej pory, lampa stała się czymś więcej niż oświetleniem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

I choć ta najbardziej rozpoznawana designerska perełka obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, cały czas stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeżeli więc nie mamy akurat wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może znajdziemy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu?
Lampy designerskie to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Przeważnie wystarczy ciekawa lampa, by pomieszczenie nabrało nowego wyrazu.

Mistrzami w dostosowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, pałacowe żyrandole mogą zawisnąć w minimalistycznym, surowym wnętrzu? Jak najbardziej! Myśl ta działa też w drugą stronę – antyki, wiekowe meble w towarzystwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może nosimy się z zamiarem, by naszą lampę uczynić najważniejszym punktem wnętrza? Żyrandole kryształowe nowoczesne wbrew pozorom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które doskonale zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci w wielu przypadkach istnieje możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm.