Dlaczego warto karmić noworodka piersią? Jak ułatwić sobie karmienie?

Od pewnego czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie widoczny jest też jeśli chodzi o młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić naturalnie swoje dziecko co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, gdyż korzyści z karmienia piersią noworodka są niezmierzone!

Continue reading

Akcesoria przydatne podczas karmienia niemowlaka
za pomocą butelki

Nad mym domostwem przeleciał, a nawet trochę krążył bociek. Mój brat wpadłby pewnie w lekką histerię, albowiem jak wszystkim wiadomo bociany wróżą dzieci. I trudno się dziwować, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że wspomniany ma już trójkę. Zwłaszcza kiedy przechodzi się właśnie powtórkę z karmienia potomka. Nie jest to zagadnienie prosta. Rodzice mają niemało do przemyśleń w powyższej sprawie.

Continue reading

Niezbędne rzeczy dla młodego opiekuna

Zapewnienie swojemu dziecku naprawdę odpowiedniej opieki praktycznie nigdy nie jest łatwe, ale w przypadku niemowlaków coś takiego może nam sprawić szczególnie dużo trudności. W końcu należy troszczyć się tutaj o całe mnóstwo różnych spraw które mogą być potrzebne naszemu maluchowi, i zwyczajnie pilnować, aby w żadnym momencie jego życia nie groziło mu najmniejsze nawet niebezpieczeństwo.

Continue reading