Pacala Szczecin

Postaw na kreatywność

Co musi wiedzieć każda matka?

Co musi wiedzieć każda matka?
Młoda matka, w szczególności ta, która urodziła do teraz wyłącznie jedno dziecko w sumie nie posiada większego doświadczenia w temacie noworodków. Jednak na szczęście istnieje coś takiego jak najzwyczajniej instynkt matczyny. Czyli można zaryzykować twierdzenie, iż akurat posiadanie wiedzy nie jest najważniejsze, choć tak czy siak jest ona czymś bardzo ważnym. Można powiedzieć, że praktycznie we wszystkich przypadkach jest tak, iż mama, która powiększa z wielką chęcią swoją wiedzę odnośnie macierzyństwa i pokrewnych tematów, tak jakby z automatu staje się jeszcze wspanialszą matką.
Fotografia dziecięca , , , , ,

Wyprawka dla oseska.

Wyprawka dla oseska.
Kiedy nadchodzi termin rozwiązania, trzeba uszykować przydatne noworodkowi ciuszki a także inne pomocne przedmioty potrzebne podczas pobytu na porodówce. Na pewno będą to rozmiaru mini pieluszki jednorazowego użytku.
Fotografia dziecięca , , , , ,

Przygotowania na przyjście maluszka

Przygotowania na przyjście maluszka
Na tę chwilę czekamy całe nasze życie. Przyjście na świat dziecka to uroczyste wydarzenie. Nareszcie, po długich dziewięciu miesiącach oczekiwań, nasz potomek przychodzi na świat. I jednocześnie, razem z jego pierwszym krzykiem, uświadamiamy sobie, że nasze obecne bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze maleństwo. Czujemy niesamowitą radość, wymieszaną z paraliżującym strachem.
Fotografia dziecięca , , , , , , , ,

Sposoby na prędki powrót do formy po porodzie

Sposoby na prędki powrót do formy po porodzie
Dochodzenie do dobrej kondycji po porodzie może trwać około 6 tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza ginekologa czy położnej. Idealnie jest kiedy w tym czasie twój mąż może wziąć zwolnienie i pozostać w domku aby pomóc ci opiekować się waszym niemowlaczkiem i zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię maleństwa czy kogokolwiek z rodziny, bowiem każda pomoc w tym niełatwym okresie jest pożądana!
Fotografia dziecięca , , , ,