Pacala Szczecin

Postaw na kreatywność

Przygotowania na przyjście maluszka

Przygotowania na przyjście maluszka
Na tę chwilę czekamy całe nasze życie. Przyjście na świat dziecka to doniosłe zdarzenie. W końcu, po długich kilku miesiącach oczekiwań, nasz maluszek przychodzi na świat. I nagle, razem z jego przeraźliwym krzykiem, uświadamiamy sobie, że nasze obecne bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze maleństwo. Odczuwamy niesamowitą radość, pomieszaną z wielkim niepokojem.
Fotografia dziecięca , , , , , , , ,

Co musi wiedzieć każda matka?

Co musi wiedzieć każda matka?
Młoda mama, w szczególności ta, która zdążyła urodzić do teraz wyłącznie jedno dziecko tak naprawdę nie ma większego doświadczenia w temacie noworodków. Jednak na szczęście istnieje coś takiego jak najzwyczajniej instynkt matczyny. A więc można zaryzykować twierdzenie, iż posiadanie teoretycznej wiedzy nie jest najbardziej istotne, choć i tak akurat jest ona czymś wielce istotnym. Można śmiało powiedzieć, że praktycznie w każdym przypadku jest tak, iż mama, która powiększa sukcesywnie własną wiedzę odnośnie macierzyństwa i pokrewnych tematów, niejako w automatyczny sposób staje się jeszcze lepszą mamą.
Fotografia dziecięca , , , , ,

Wyprawka dla oseska.

Wyprawka dla oseska.
Kiedy nadchodzi termin rozwiązania, trzeba uszykować przydatne noworodkowi ciuszki a także inne pomocne przedmioty potrzebne podczas pobytu na porodówce. Na pewno będą to rozmiaru mini pieluszki jednorazowego użytku.
Fotografia dziecięca , , , , ,

Sposoby na prędki powrót do formy po porodzie

Sposoby na prędki powrót do formy po porodzie
Dochodzenie do dobrej kondycji po porodzie może trwać około 6 tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza ginekologa czy położnej. Idealnie jest kiedy w tym czasie twój mąż może wziąć zwolnienie i pozostać w domku aby pomóc ci opiekować się waszym niemowlaczkiem i zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię maleństwa czy kogokolwiek z rodziny, bowiem każda pomoc w tym niełatwym okresie jest pożądana!
Fotografia dziecięca , , , ,