Jakie zabawki są w dzisiejszych czasach najodpowiedniejsze dla maluchów?

Ciężko teraz dogadzać swojemu dziecku, szczególnie kiedy to jest jeszcze bardzo małe. Ilość zabawek na rynku zupełnie nie upraszcza tu zazwyczaj sprawy, a raczej bardzo ją gmatwa. Czy lepiej wybrać zabawki normalne, albo także raczej starać się wybierać coś nadzwyczaj oryginalnego? – oto jeden z dylematów, z którymi powinien nieraz zmierzyć się każdy rodzic.

Continue reading

Przygotowania do narodzin swojej pociechy. O czym nie wolno zapomnieć?

Ciąża to dosłownie zawsze niezwykle wyjątkowy moment dla wszystkich rodziców. Przecież przygotowujemy się wówczas do pojawienia się nowego członka rodziny, którego rzecz jasna powinniśmy w odpowiedni sposób powitać i od najwcześniejszych dni jego życia zagwarantować mu jak najlepszą opiekę.

Continue reading

Jakie akcesoria dla noworodka zamówić

Młoda mama ma wiele dylematów i kompletnie wcześniej nieznane trudności. Identycznie młody tata, choć zależy oczywiście, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż wielkie wydarzenie, to zmiana o 180 stopni, unikalna i niecodzienna. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się nagle odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej wielkie spełnienie. Młodzi rodzice powinni dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej pilnych, po te najwyższe, emocjonalne.

Continue reading

Pielęgnacja dziecka od pierwszych dni po narodzinach

Narodziny dziecka są wielką zmianą w każdej rodzinie. Jest to szczególnie niezwykła chwila, gdy rodzi się pierwsze dziecko. Świeżo upieczeni rodzice niejednokrotnie nie do końca mają wiedzę, jak z dzieckiem postępować i w jaki sposób spędzać z nim czas. Do tego za to potrzeba nie tylko zdolności, ale również zestawu pomocnych przedmiotów.

Continue reading