Wszystkie potrzebne rzeczy niemowlaka, czyli tzw. wyprawka

Ten dzień już nadchodzi, zbliża się podniecając i przerażając zarazem. Już niedługo na świecie pojawi się wasze maleństwo. Z tego, co wiem, poczyniliście już na pewno wszystkie niezbędne przygotowania. Macie przygotowane łóżeczko i pokoik dla swojego maleństwa, ale co z innymi rzeczami? Czy macie absolutnie wszystko, czy wasza wyprawka dla noworodka zawiera to, co najważniejsze? Przekonajmy się!

Continue reading

Przygotowania do narodzin swojej pociechy. O czym nie wolno zapomnieć?

Ciąża to dosłownie zawsze niezwykle wyjątkowy moment dla wszystkich rodziców. Przecież przygotowujemy się wówczas do pojawienia się nowego członka rodziny, którego rzecz jasna powinniśmy w odpowiedni sposób powitać i od najwcześniejszych dni jego życia zagwarantować mu jak najlepszą opiekę.

Continue reading

Wychowywanie potomka

Wychowanie pociechy poza niepodważalną radością i spełnieniem, to także nieuniknione kłopoty i niepowodzenia. Jednym z nich są pieniądze, bo jak powszechnie wiadomo, pieniędzy nigdy za wiele, także dla naszych dzieci. Tymczasem kwestia materialna jest dość często pomijana, jakby nie istniała, albo jak gdyby nie można było zestawiać nasze dziecko z pieniędzmi. Mamy świadomość, są rzeczy bezcenne, jak zaufanie czy macierzyństwo, ale jest też rzeczywistość, którą rządzą pieniądze.

Continue reading

Dużo bardziej ekonomiczne wyszykowanie wyprawki dla własnego dziecka

Statystyki jednoznacznie pokazują raczej niefajną prawdę – mianowicie, często rodziców niestety nie stać na przygotowanie wyprawki dla swojego dziecka. Niby wypłata statystycznego polskiego taty, polskiej mamy, jest sporo większa, niż niegdyś, lecz i tak można w sumie powiedzieć, że bardzo często realia są takie, iż zakup wszelkich rzeczy potrzebnych dla niemowlęcia to niemal męka. Fajnie, że jakby nie patrzeć uradowani rodzice mogą jakoś sobie z tym wszystkim radzić. A niby jak?

Continue reading