Jakie zabawki są w dzisiejszych czasach najodpowiedniejsze dla maluchów?

Ciężko teraz dogadzać swojemu dziecku, szczególnie kiedy to jest jeszcze bardzo małe. Ilość zabawek na rynku zupełnie nie upraszcza tu zazwyczaj sprawy, a raczej bardzo ją gmatwa. Czy lepiej wybrać zabawki normalne, albo także raczej starać się wybierać coś nadzwyczaj oryginalnego? – oto jeden z dylematów, z którymi powinien nieraz zmierzyć się każdy rodzic.

Continue reading

Meble dziecięce – co brać pod uwagę?

Dzieciństwo to wyjątkowy okres w życiu każdego człowieka. Kiedy jesteśmy mali najbardziej kształtuje się nasza wrażliwość i osobowość. Świat uczuć dziecka tworzy się od dnia jego narodzin, dlatego bardzo znaczące jest, abyśmy zapewnili mu jak najdogodniejsze warunki rozwoju. Bardzo istotne jest, aby dziecko miało w domu swój kącik do zabawy. Oczywiście to zależy od naszej sytuacji mieszkaniowej. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na oddzielny pokój dla malucha. Wówczas powinno się stworzyć mu specjalny kącik, gdzie wstawimy najprostsze meble, takie jak stół, krzesło i regalik na zabawki.

Continue reading

Wieczór panieński – atrakcje i propozycje

Są tego typu chwile, które na długo mogą zostać w naszej pamięci. Poza wiadomymi wydarzeniami, jak ślub, zaręczyny czy narodziny dziecka, do tej grupy zaliczyć można również wieczór panieński. Co zrobić, ażeby był on jak w najbardziej istotny sposób udany? Co przygotować, o czym warto pamiętać?

Continue reading

Gdzie najfajniej zorganizować kinderparty?

Wszystkie osoby, które mają małą dziecko wiedzą, że dla brzdąca zrobi się wszystko i to bez znaczenia na cenę. Dziś nie wyprawia się dzieciom skromnych urodzin, dziś zatrudnia się firmy, które wszystkim się zajmą. Zdarza się, że w małych miastach z taką firmą może być kłopot to w dużych miejscowościach nie trzeba niczym się przejmować, wystarczy wykręcić numer i wiemy, że nasze dzieci będą miały zapewnioną świetną rozrywkę. Imprezy dla dzieci to nie tylko imprezy robione na prośbę rodziców, czyli wszelkiego rodzaju urodziny czy imieniny, czy po prostu spotkania z rówieśnikami, to też imprezy robione dla wszystkich chętnych dzieci w danym miejscu.

Continue reading

Po czym poznać dobrą kapelę na wesele?

Przychodzi wreszcie TEN dzień, wymarzony, wyczekany, rozplanowany w każdym szczególe, zwykle jedyny, najwspanialszy dzień naszego życia – dzień naszego ślubu! Często przygotowujemy się długo do tego wydarzenia, już od wielu miesięcy „zaklepujemy” salę, zespół muzyczny na wesele, ustalamy wszystkie terminy i szczegóły, zapraszamy rodzinkę i innych gości. Wstajemy z łóżka tego dnia podekscytowani, poddajemy wszelkim zabiegom upiększającym , udajemy do kościoła tonącego w kwiatach, w którym zaprzyjaźniony duchowny odprawia wspaniałą ceremonię.

Continue reading

Czas umeblować nasze mieszkanie

Kiedy najważniejsze prace wykończeniowe w naszym domu mamy już za sobą, można odetchnąć z ulgą. Pomieszczenia bez wyrazu powoli zaczynają przypominać nasze wyśnione gniazdko, ale prawdziwa frajda dopiero przed nami. Oczekują nas jeszcze liczne wypady do marketów meblowych. Jeżeli nie chcemy, aby to była trauma, należy dobrze się do tego przygotować.
Continue reading

Czy bezpieczna przyjemność maleństwa bywa droga?

Posiadanie dziecka to niewątpliwie niesłychanie duża odpowiedzialność. Jako młodzi rodzice niejednokrotnie pragniemy zapewnić mu najlepsze warunki wzrostu, dlatego też obligatoryjnie musimy zaopatrzyć się jedynie w najlepszej jakości produkty. Bezpieczeństwo w trakcie zabaw to bez wątpliwości priorytet, który obligatoryjnie musi zostać przez nas osiągnięty. Praktyka pokazuje nam, że niestety w wielu przypadkach nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat tego, w jaki sposób dokonać tego niezwykle wzniosłego założenia.

Continue reading